GAP

Ubezpieczenie GAP to najlepsze zabezpieczenie przed spadkiem wartości Twojego samochodu (nowego i używanego). To prosty i czytelnie skonstruowany produkt ubezpieczeniowy, zbudowany tak, aby zapewnić pełne bezpieczeństwo finansowe.

Nazwa GAP (Guaranteed Asset Protection) oznacza w dosłownym tłumaczeniu “gwarantowaną ochronę kapitału“. Dzięki temu w razie wystąpienia szkody całkowitej lub kradzieży pojazdu, Ubezpieczony otrzyma dodatkowe odszkodowanie, które jest różnicą pomiędzy wartością fakturową pojazdu, a wysokością otrzymanego odszkodowania z polisy AutoCasco. GAP + AC = Nowy Samochód! W przypadku, gdy pojazd został nabyty z wykorzystaniem zewnętrznej formy finansowania (leasing, kredyt), GAP pozwala na bezproblemowe rozliczenie umowy finansowania i uniknięcie ryzyka dodatkowych dopłat na rzecz finansującego.

W praktyce, przy wystąpieniu szkody całkowitej lub kradzieży pojazdu, niestety z reguły wysokość odszkodowania wypłacona z ubezpieczenia AutoCasco lub OC sprawcy jest niższa niż wartość fakturowa pojazdu. Głównym tego powodem jest fakt, iż pojazd traci najwięcej na wartości w relatywnie krótkim czasie, a kwota odszkodowania z ubezpieczenia Auto-Casco pokrywa z reguły jedynie bieżącą rynkową wartość pojazdu.

Ubezpieczenie GAP to dodatkowe odszkodowanie, dzięki któremu odzyskasz 100% środków zainwestowanych w zakup samochodu.

Przykład:

Paweł kupił swojego ukochanego VW Tiguan w 2017 roku za 137 000 zł. W tym roku mijają 4 lata prawie bezawaryjnej jazdyŚrednia wartość rynkowa auta jakim Paweł jeździ, to kwota rzędu 89 000 zł (wg portali aukcyjnych). W nocy spod bloku na warszawskim Bemowie złodzieje „pożyczyli” sobie auto Pawła. Najpierw było zdziwienie, ale jak to?! Przecież był auto-alarm, tyle osób mieszka w tych blokach! Później prawdziwy szok, gdy likwidator przysłał wycenę na 89 000 zł i wyjaśnił, że polisa AC pokrywa tylko wartość rynkową auta z dnia szkody! Jeżeli Paweł się z tym nie zgadza to może się odwołać, ale kalkulatory rynkowe wyraźnie wskazują na 89 000 zł. Paweł pamięta te emocje, kiedy z żoną wybierali swój samochód, tuż przez porodem, chciał mieć bezpieczne auto dla rodziny.

Wybierz najlepszy wariant GAP dla siebie:

GAP Fakturowy – polisa gwarantuje pokrycie straty finansowej w postaci różnicy pomiędzy wartością zakupową samochodu, a odszkodowaniem otrzymanym z polisy AC / OC sprawcy.

GAP Finansowy – przeznaczony jest dla klientów firmowych, którzy zakupili pojazd w leasingu. Odszkodowanie w tym przypadku zapewnia pokrycie kosztów związanych z zamknięciem umowy leasingu po szkodzie całkowitej.

GAP Casco – najczęściej wybierany wariant przez klientów indywidualnych. Wartość auta jaką zabezpieczamy, to ta ze wznawianej polisy AC. Samochód nie musi być w leasingu, aby skorzystać z ubezpieczenia Gap.

GAP Direct – najbardziej uniwersalna formuła Gap na rynku, nie wymaga, aby kierowca miał wykupioną polisę AC. Do tego wariantu mogą przystąpić właściciele nawet 10-o letnich samochodów osobowych, dostawczych, motocykli i kamperów.